Czym zajmuje się dekarz


Dekowanie czyli układanie dachu. Dekarz to zawód, który wymaga doskonałego zmysłu równowagi. Praca na wysokościach jest niebezpieczna. Trzeba charakteryzować się bardzo dobrą kondycją fizyczną i psychiczną. W zawodzie nie mogą pracować osoby z lękiem wysokości. Dachy znajdują się na różnych wysokościach. Te najmniej wymagające to dachy garaży, domów. Stawiające przed dekarzem duże wyzwanie to dachy kościołów i innych zabytków, których płaszczyzna nachylenia jest bardzo duża. Na takich powierzchniach trzeba stosować szczególną ostrożność. Należy prawidłowo się zabezpieczać linami, które zapewnią dekarzowi sprawne i bezpieczne wykonywanie czynności.
Dekarz Poznań jest pożądanym zawodem w budownictwie. Pokrywa on dach w nowo budowanym domu. Dachówki ceramiczne, cementowe, blachodachówki, gonty to wszystko są materiały, którymi tradycyjnie kryje się dachy. Trzeba mieć dużą wiedzę i nabyte doświadczenie, aby dobrze układać te materiały. Zadaniem dekarza jest szczelne pokrycie dachu, tak aby do wnętrza domu nie przedostawał się deszcz czy topniejący śnieg. Woda powinna ściekać po powierzchni dachu do rynien, a dalej do gruntu.
Zadaniem dekarza jest również umiejętność osadzenia okien dachowych. Powinien wiedzieć jak prawidłowo montować podkłady pod pokrycia dachowe.
Dodatkowo z usług dekarskich można skorzystać przy planowanym remoncie dachu. Dekarz dokona oglądu stanu pokrycia dachowego. W razie potrzeby uszczelni dachówki bitumiczne, wymieni dachówki ceramiczne czy blachodachówkę.
Specjaliści dekarscy też są angażowani do prac czyszczących. Wyposażeni w myjki ciśnieniowe i chemiczne środki czyszczące, pamiętając o BHP, sprawnie doprowadzą dach do dawnej świetności. Oczyszczą go z kurzu, brudu, sadzy czy rdzy. Na wyglądzie zyska cała posesja.
W pracach dekarskich trzeba pamiętać, że czynności te musi wykonać specjalista. Potrafi on zabezpieczyć siebie przed wypadkiem, jest fizycznie przygotowany do wykonania ciężkich czynności dekarskich. Zaczynając przygodę w tym zawodzie zawsze trzeba być pod opieką osoby bardziej doświadczonej, która podpowie i wskaże na co trzeba zwrócić uwagę.

Więcej: https://poznan-dekarstwo.pl/