Proste sposoby na lęk przed dentystą


Większość z nas odczuwa przynajmniej delikatny stres przed wizytą u dentysty. Dentysta kojarzy nam się raczej negatywnie, dlatego chodzimy do niego, gdy już naprawdę musimy, za każdym razem obawiając się tej wizyty lekarskiej i wyobrażając sobie, jak wielki ból nam ona przyprawi. A tak wcale nie musi być. Jeżeli wypróbujemy przynajmniej jedną z niżej opisanych metod, sami się przekonamy, że w wizytach u dentysty nie ma tak naprawdę niczego strasznego.

Polecamy: denstysta i stomatolog Warszawa Bemowo.

Zacznijmy od metody najprostszej, czyli od pozytywnego nastrajania. Mimo iż często nie zdajemy sobie z tego sprawy, siła naszych myśli jest olbrzymia, dlatego też samą wolą umysłu jesteśmy w stanie albo się do czegoś zachęcić, albo zniechęcić. A myśli możemy nauczyć się wykorzystywać na swoją korzyść. Zamiast więc bez przerwy mówić wszystkim o tym, jakie to leczenie zębów jest straszne, okropne i przyjemne, skupmy się na jego pozytywnych aspektach, czyli na tym, co dzięki niemu zyskujemy. A zyskujemy naprawdę wiele. Zdrowe zęby zapewniają nam nie tylko świetny wygląd, ale także chronią nas przed różnymi chorobami, które czasem zagrażają nawet życiu.

Jeżeli chodzi natomiast o postępowanie w dniu samej wizyty, tutaj powinniśmy skupić się na odprężeniu. Jeśli czujemy, że mamy taką potrzebę, możemy sięgnąć po łagodne leki uspokajające. Dostaniemy je w każdej aptece, bo są wydawane bez recepty, a ich działanie ogranicza się do obniżenia tętna i wyrównania pracy serca. Wspomóżmy się także naturalnymi ziołami. Zamiast zaraz po wstaniu z łóżka wypijać filiżankę mocnej kawy, która tylko jeszcze bardziej nas pobudzi, sięgnijmy po melisę , która jest świetnym ziołem kojącym nerwy. Dzięki tym prostym metodom stomatologia przestanie być dla nas aż tak straszna. Sami się przekonamy, że z każdym lękiem jesteśmy sobie w stanie poradzić lub go przynajmniej zminimalizować.

Zobacz także jak leczy zęby dentysta dziecięcy Poznań.